Ordförandes tal efter Årsmötet
Samt så får även jag tacka för förtroendet i mitt nya uppdrag inom föreningen som ordförande. Ska bli en fantastiskt härlig uppgift och jag hoppas att vi skall kunna ta klubben till en ny nivå.
Om jag inte misstar mig så tror jag att vi idag uppnår ett steg vi inte nått tidigare i föreningen då 3 av 7 styrelserepresentanter är kvinnor, fantastiskt härligt att se ?
Men ingenting är möjligt utan er medlemmar, genom era synpunkter och förslag kan vi i styrelsen försöka genomföra önskemålen, en del saker kanske vi kan lösa själva och ibland behöver vi er hjälp för att arrangera saker.
Jag hoppas att ni kan bidra med frågor, önskemål och förslag och var inte rädda för att ta kontakt med någon av oss i styrelsen, hemsidan kommer att uppdateras under nästa vecka när vi konstituerat oss.
Med vänlig hälsning
Ordförande Svenska Laikaklubben
Mikael Kronstrand